Aktywne RFID 

Urządzenia aktywnego RFID

Urządzenia aktywnego RFID

Aktywne RFID to identyfikacja radiowa bazująca na transponderach, które posiadają własne wbudowane źródło energii, dzięki czemu mogą - w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań pasywnych - same nawiązywać łączność z czytnikami, będąc poza zasięgiem ich pola. Oferując zwiększony zasięg 5/200m, aktywne transpondery RFID firmy Netronix dysponują ograniczonym czasem działania wynoszącym od 3 do 5 lat w zależności od zastosowanego urządzenia.

ACTS-1 jest czytnikiem tagów aktywnych RFID - dalekiego zasięgu, działających w częstotliwościach 125kHz/869MHz, współpracujący z transponderami ATPLA-N oraz ATPLA-S. Transpondery ATPLA-N (869MHz) dysponując zasięgiem do 200 metrów wysyłają swoje ID cyklicznie co 8-10 sekund, natomiast ATPLA-S (125kHz) posiadając zasięg do 5 metrów wysyłają ID dopiero, gdy znajdą się w polu generowanym przez czytnik ACTS-1. Transpondery ATPLA-N oraz ATPLA-S posiadają swoje własne unikalne ID o długości do 4 bajtów.

Parametryczna wyszukiwarka produktów

Częstotliwość pracy
  • Czytnik ACTS-1 współpracuje z aktywnymi transponderami ATPLA-S oraz ATPLA-N.

  • Aktywny transponder ATPLA-N współpracuje z czytnikiem dalekiego zasięgu ACTS-1. Działając w częstotliwości 869MHz wysyła swoje ID co 8-10 sekund mogąc osiągnąć do 200 metrów zasięgu.

  • Aktywny transponder ATPLA-S współpracuje z czytnikiem dalekiego zasięgu ACTS-1. Działając w częstotliwości 125kHz wysyła swoje ID jeśli znajdzie się w polu wytwarzanym przez ACTS-1 mogąc osiągnąć do 5 metrów zasięgu.