RFID

  • CTU-232

Zdjęcie poglądowe. Produkt dostarczony może różnić się wyglądem. Przed zakupem prosimy zapoznać się z opisem produktu, jego dokumentacją techniczną lub skontaktować się z nami.

EOL Ostatnia aktualizacja produktu:
15/02/2017

Netronix CTU-232

CTU-232 jest urządzeniem działającym na zasadzie bezstykowego pobierania unikalnych danych identyfikacyjnych z transpondera Unique (RFID). Dane te są odpowiednio obrabiane i przekazywane dalej w postaci szeregowej do urządzenia nadrzędnego.

Dodatkowo do czytnika podłączyć można LED sygnalizacyjny powiadamiający o poprawnym odczytaniu transpondera oraz LED sygnalizujący obecność zasilania. Na płytce umieszczony jest buzzer wydający krótki dźwięk w momencie odczytania transpondera.

Specyfikacja techniczna:

  • Napięcie zasilające Vdd: 8-13V
  • Prąd zasilający: 5-55mA
  • Znamionowa częstotliwość RF pracy modułu: 125kHz
  • Modulacja danych odbieranych z transpondera: Manchester
  • Prędkość danych odbieranych z transpondera: RF/64 (1953b/s)
  • Wydolność prądowa wyjść: Rx Tx TransponderLed: 15mA
  • Odległość odczytu transponderów: 8-10cm
  • Maksymalna częstotliwość odczytów: 2 odczyty transpondera/sec.
  • Parametry transmisji danych do urządzenia nadrzędnego: 9600 b/s, 8 bitów danych, 1 bit stopu, bez bitu parzystości, na poziomach napięciowych zgodnych z RS232C

Powyższy produkt jest wycofywany z produkcji. Do nowych projektów zalecamy użycie modułu CTU-Dxx.

Jak działa system kontroli dostępu na bazie Aktywnego RFID?

W odróżnieniu do systemów bazujących na pasywnym RFID, systemy Aktywnego RFID działają z większym zasięgiem odczytu dzięki wbudowanej w transponder baterii zwiększającej moc nadawania. Zwiększony zasięg w tym wypadku okupiony zostaje krótszym czasem działania oraz większym rozmiarem transpondera, lecz w niektórych zastosowaniach takie podejście jest kluczowe.

Czytaj więcej

Różnice między standardem zbliżeniowym RFID Unique a Q5?

Oba standardy zbliżeniowe łączy kilka wspólnych cech takich jak m.in. wspólna częstotliwość pracy, modulacja, kodowanie, lecz na tym kończą się ich wspólne cechy. W poniższym materiale postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie tych powszechnie stosowanych standardów RFID.

Czytaj więcej

Standard ISO/IEC 14443-A/B

ISO/IEC 14443 jest międzynarodową normą techniczną opracowaną przez International Organization for Standardization, określającą działanie kart zbliżeniowych i protokołu używanego do komunikacji z nią. Standard ISO/IEC 14443 określa dwa typy kart, mianowicie typ A oraz typ B. Oba używają tej samej częstotliwości nośnej 13,56MHz, ale korzystają z różnych schematów modulacji i kodowania.

Czytaj więcej