RFID

  • MM-005

Zdjęcie poglądowe. Produkt dostarczony może różnić się wyglądem. Przed zakupem prosimy zapoznać się z opisem produktu, jego dokumentacją techniczną lub skontaktować się z nami.

EOL Ostatnia aktualizacja produktu:
08/02/2017

Netronix MM-005

Moduł MM-005 jest czytnikiem kart oraz transponderów zbliżeniowych RFID z rodziny MIFARE® Classic oraz Ultralight. Moduł posiada również funkcjonalność programowania kart i tagów NFC zgodnych ze standardem ISO/IEC 14443. Moduł posiadaj interfejs RS232 (TTL).

Moduł posiada następujące funkcjonalności:

  • obsługuje transpondery RFID z rodziny MIFARE® pracujące na częstotliwości 13,56MHz,
  • programowanie kart i tagów NFC zgodnych ze standardem ISO/IEC 14443,
  • mały rozmiar.

Parametry techniczne

Częstotliwość pracy13,56MHz
Obsługa standardów zbliżeniowychMIFARE® Classic, MIFARE® Ultralight
InterfejsRS232 (TTL)
Zasięg działaniaod 5 do 10 cm
zależy od rozmiarów anten: czytnika i transponderów
Napięcie zasilania4,5 - 5,5V
Pobór prądu
1 - 55mA
Rodzaj antenyzewnętrzna
Wymiary22.9 x 30.5 x 14.5 (mm)
MontażTHT
Temperatura pracy-20°C do +65°C

Powyższy produkt jest wycofywany z produkcji. Do nowych projektów zalecamy użycie modułu NANO-M.

Jak działa system kontroli dostępu RFID?

System kontroli dostępu to zbiór elementów łączący w dużej mierze oprogramowanie nadzorcze z urządzeniami wykonawczymi w celu realizacji określonych czynności oraz ich rejestracji w bazie danych. Każda czynność wykonana przez podłączone urządzenie będące pod kontrolą takiego systemu jest rejestrowana i przetwarzana, w celu zapewnienia bezpieczeństwa obsługiwanej aplikacji dostępowej.

Czytaj więcej

Różnice między standardem zbliżeniowym RFID Unique a Q5?

Oba standardy zbliżeniowe łączy kilka wspólnych cech takich jak m.in. wspólna częstotliwość pracy, modulacja, kodowanie, lecz na tym kończą się ich wspólne cechy. W poniższym materiale postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie tych powszechnie stosowanych standardów RFID.

Czytaj więcej

Standard ISO/IEC 14443-A/B

ISO/IEC 14443 jest międzynarodową normą techniczną opracowaną przez International Organization for Standardization, określającą działanie kart zbliżeniowych i protokołu używanego do komunikacji z nią. Standard ISO/IEC 14443 określa dwa typy kart, mianowicie typ A oraz typ B. Oba używają tej samej częstotliwości nośnej 13,56MHz, ale korzystają z różnych schematów modulacji i kodowania.

Czytaj więcej