Moduły MICRO

  • I1M-005

Zdjęcie poglądowe. Produkt dostarczony może różnić się wyglądem. Przed zakupem prosimy zapoznać się z opisem produktu, jego dokumentacją techniczną lub skontaktować się z nami.

Ostatnia aktualizacja produktu:
16/03/2017

Netronix I1M-005

Moduł I1M-005 jest czytnikiem kart oraz transponderów zbliżeniowych RFID z rodziny ICODE1 firmy NXP, działających w częstotliwości 13,56MHz. Moduły posiadają interfejs RS232 (TTL).

Produkt posiada następujące funkcjonalności

  • obsługuje transpondery RFID z rodziny ICODE1 firmy NXP pracujące na częstotliwości 13,56MHz,
  • obsługa wielu transponderów równocześnie (antykolizja).

Transpondery ICODE1 posiadają 512 bitów EEPROM podzielonych na 16 bloków po 4 bajty. Dla użytkownika dostępne są 384 bity (zapis i odczyt), pozostały obszar zajęty jest przez 64 bitowy unikalny numer identyfikacyjny UID transpondera i dane konfiguracyjne.

Cechą charakterystyczną protokołu ICODE1 jest możliwość szybkiej obsługi wielu transponderów jednocześnie (do 256). Transmisja danych przeprowadzana jest w przydzielonych szczelinach czasowych.

Specyfikacja

Obsługiwane standardyICODE1
Częstotliwość pracy13,56MHz
Zasięg odczytuod 5 do 10cm w zależności od transpondera
InterfejsRS232 (TTL)
PrzekaźnikNie
AntenaNie
LEDNie
BuzzerNie
Napięcie zasilania4,5V - 5,5V
Maks. pobór prądu20 - 160mA
Temperautra pracy-20°C do +65°C
Rozmiar (mm)22.9 x 30.5 x 14.5

Konfigurator produktu


* - produkt na zamówienie
x - kombinacja nie istnieje

Zadaj pytanie o ten produkt

Szukasz dopasowanej wersji
tego produktu?

I1M-005
5/5

  • Facebook
  • Google Plus
  • LinkedIn

Jak działa system kontroli dostępu na bazie Aktywnego RFID?

W odróżnieniu do systemów bazujących na pasywnym RFID, systemy Aktywnego RFID działają z większym zasięgiem odczytu dzięki wbudowanej w transponder baterii zwiększającej moc nadawania. Zwiększony zasięg w tym wypadku okupiony zostaje krótszym czasem działania oraz większym rozmiarem transpondera, lecz w niektórych zastosowaniach takie podejście jest kluczowe.

Czytaj więcej

Różnice między standardem zbliżeniowym RFID Unique a Q5?

Oba standardy zbliżeniowe łączy kilka wspólnych cech takich jak m.in. wspólna częstotliwość pracy, modulacja, kodowanie, lecz na tym kończą się ich wspólne cechy. W poniższym materiale postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie tych powszechnie stosowanych standardów RFID.

Czytaj więcej

Standard ISO/IEC 14443-A/B

ISO/IEC 14443 jest międzynarodową normą techniczną opracowaną przez International Organization for Standardization, określającą działanie kart zbliżeniowych i protokołu używanego do komunikacji z nią. Standard ISO/IEC 14443 określa dwa typy kart, mianowicie typ A oraz typ B. Oba używają tej samej częstotliwości nośnej 13,56MHz, ale korzystają z różnych schematów modulacji i kodowania.

Czytaj więcej