Software

  • Discoverer
Ostatnia aktualizacja produktu:
19/01/2017

Netronix Discoverer

Powszechnie stosowane lokalne sieci Ethernet bardzo często wyposażone są w serwer DHCP nadający urządzeniom dynamicznie adresy IP. Wiąże się to nierzadko z problemem zlokalizowania urządzeń w sieci. Produkty firmy Netronix posiadają zaimplementowany mechanizm odnajdywania ich w sieci, dzięki czemu można je zlokalizować i nawiązać z nimi połączenie. Program Discoverer wykorzystuje mechanizm wyszukiwania urządzeń, aby wyświetlić listę wszystkich urządzeń aktywnych w sieci.

Program umożliwia odczytanie:

  • adresu IP nadanego statycznie bądź dynamicznie w zależności od rodzaju sieci,
  • typu urządzenia,
  • przypisanego fizycznego adresu MAC,
  • nazwy sieciowej urządzenia,
  • monitorowania zdarzeń załączenia zasilania i przypisania nowego adresu IP przez serwer DHCP.

Program może być uruchomiony na dowolnym systemie Windows z zainstalowaną platformą uruchomieniową .NET 3.5

Jak działa system kontroli dostępu RFID?

System kontroli dostępu to zbiór elementów łączący w dużej mierze oprogramowanie nadzorcze z urządzeniami wykonawczymi w celu realizacji określonych czynności oraz ich rejestracji w bazie danych. Każda czynność wykonana przez podłączone urządzenie będące pod kontrolą takiego systemu jest rejestrowana i przetwarzana, w celu zapewnienia bezpieczeństwa obsługiwanej aplikacji dostępowej.

Czytaj więcej

Różnice między standardem zbliżeniowym RFID Unique a Q5?

Oba standardy zbliżeniowe łączy kilka wspólnych cech takich jak m.in. wspólna częstotliwość pracy, modulacja, kodowanie, lecz na tym kończą się ich wspólne cechy. W poniższym materiale postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie tych powszechnie stosowanych standardów RFID.

Czytaj więcej

Standard ISO/IEC 14443-A/B

ISO/IEC 14443 jest międzynarodową normą techniczną opracowaną przez International Organization for Standardization, określającą działanie kart zbliżeniowych i protokołu używanego do komunikacji z nią. Standard ISO/IEC 14443 określa dwa typy kart, mianowicie typ A oraz typ B. Oba używają tej samej częstotliwości nośnej 13,56MHz, ale korzystają z różnych schematów modulacji i kodowania.

Czytaj więcej