Software

  • Framer
Ostatnia aktualizacja produktu:
12/01/2017

Netronix Framer

Program Framer jest uniwersalną aplikacją pomocną podczas testów modułów wytwarzanych przez naszą firmę. Framer4 ułatwia konstruowanie ramek wysyłanych poprzez łącze RS232 i ETHERNET z komputera do modułu. Wylicza długość ramki oraz sumę kontrolną dla wysyłanego rozkazu oraz formatuje i wyświetla odpowiedź z zewnętrznego urządzenia.

Program umożliwia odebranie i wyświetlenie wielu kolejnych ramek w postaci tabeli a także stworzenie listy ramek do wysłania. Istnieje możliwość cyklicznego wysyłania ramki bądź sekwencji ramek.

Jak działa system kontroli dostępu na bazie Aktywnego RFID?

W odróżnieniu do systemów bazujących na pasywnym RFID, systemy Aktywnego RFID działają z większym zasięgiem odczytu dzięki wbudowanej w transponder baterii zwiększającej moc nadawania. Zwiększony zasięg w tym wypadku okupiony zostaje krótszym czasem działania oraz większym rozmiarem transpondera, lecz w niektórych zastosowaniach takie podejście jest kluczowe.

Czytaj więcej

Różnice między standardem zbliżeniowym RFID Unique a Q5?

Oba standardy zbliżeniowe łączy kilka wspólnych cech takich jak m.in. wspólna częstotliwość pracy, modulacja, kodowanie, lecz na tym kończą się ich wspólne cechy. W poniższym materiale postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie tych powszechnie stosowanych standardów RFID.

Czytaj więcej

Standard ISO/IEC 14443-A/B

ISO/IEC 14443 jest międzynarodową normą techniczną opracowaną przez International Organization for Standardization, określającą działanie kart zbliżeniowych i protokołu używanego do komunikacji z nią. Standard ISO/IEC 14443 określa dwa typy kart, mianowicie typ A oraz typ B. Oba używają tej samej częstotliwości nośnej 13,56MHz, ale korzystają z różnych schematów modulacji i kodowania.

Czytaj więcej