Dostęp do strzeżonych stref, czy usług przyznawany na podstawie poświadczeń tożsamości jest kluczowy w wielu aplikacjach, stąd wyrafinowane metody szyfrowania są niezbędne dla zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa w aplikacjach kontroli dostępu, płatności czy transporcie zbiorowym. Z pomocą dla tych wymagań bezpieczeństwa przychodzi firma NXP oraz rozwijany przez nią od 2002 roku otwarty standard MIFARE® DESFire®, który od 2020 roku występuje już w wersji EV3.

Nazwa DESFire nawiązuje do użycia sprzętowych silników kryptograficznych DES, 2K3DES, 3K3DES i AES do zabezpieczania transmisji danych. Bezstykowe układy scalone MIFARE® DESFire® oparte są na procesorze 8051 z akceleratorem kryptograficznym 3DES/AES, co umożliwia bardzo szybkie transakcje. Standard MIFARE® DESFire® jest idealnie dopasowany dla integratorów oraz operatorów systemów budujących niezawodne, interoperacyjne i skalowalne rozwiązania zbliżeniowe. Standard DESFire bezproblemowo zintegruje się z systemami mobilnymi i może obsługiwać wieloaplikacyjne rozwiązania kart inteligentnych w aplikacjach poświadczeń tożsamości, kontroli dostępu, programów lojalnościowych i mikropłatności, a także w instalacjach biletowych w transporcie zbiorowym.

Aby możliwe było odczytanie danych z transponderów MIFARE® DESFire® wymagane są odpowiednie czytniki lub moduły osadzone. Netronix oferuje gotowe rozwiązania DESFire zgodne z bezstykowym interfejsem ISO/IEC 14443-2/3A, pracujące w częstotliwości 13,56MHz oraz moduły osadzone, przystosowane do dyskretnego montażu w aplikacjach klienckich.

Czytniki DESFire® w ofercie Netronix

Netronix MW-R8B / MW-R8G
  • Modbus RTU
  • "On metal"

MW-R8B / MW-R8G

MW-R8B / MW-R8G jest naściennym czytnikiem kart i transponderów zbliżeniowych RFID z rodzin MIFARE® Classic, Plus, Ultralight C, DESFire, ICODE® SLI, HID iCLASS (tylko CSN), działających na częstotliwości 13,56MHz. Czytnik przystosowany jest do pracy na powierzchniach metalowych.

Netronix MW-R4B / MW-R4G
  • Modbus RTU

MW-R4B / MW-R4G

MW-R4B / MW-R4G jest naściennym czytnikiem kart i transponderów zbliżeniowych RFID z rodzin MIFARE® Classic, Plus, Ultralight C, DESFire, ICODE® SLI, HID iCLASS (tylko CSN), działających na częstotliwości 13,56MHz.

Netronix PLA-R6L
  • DESFire® EV2

PLA-R6L

PLA-R6L jest czytnikiem kart zbliżeniowych RFID z rodzin MIFARE® Classic, Plus, Ultralight, DESfire EV2, ICODE, ISO1443A/B, ISO15693, działających na częstotliwości 13,56MHz. Dodatkowo dysponuje możliwością odczytu CSN z transponderów iCLASS oraz LEGIC.

Netronix NANO-RS
  • Nowość

NANO-RS

Moduł NANO-RS jest miniaturowym modułem czytnika kart zbliżeniowych RFID rodziny MIFARE® Classic, Ultralight, DESFire, Plus, ICODE® SLI pracujących na częstotliwości 13,56MHz.

Kluczowe różnice między generacjami standardu MIFARE DESFire

Cechy MIFARE DESFire EV1 MIFARE DESFire EV2 MIFARE DESFire EV3
Schematy kryptograficzne Single DES, 2KTDEA,
3KTDEA, AES128
Single DES, 2KTDEA,
3KTDEA, AES128
Single DES, 2KTDEA,
3KTDEA, AES128
Bezpieczne wiadomości D40 Native, EV1 D40 Native, EV1, EV2 (zobacz kartę katalogową) D40 Native, EV1, EV2 (zobacz kartę katalogową)
Liczba aplikacji 28 Bez limitu Bez limitu
Liczba plików na aplikację 32 32 32
Maksymalna liczba plików do backupu 32 32 32
Polecenia ISO/IEC7816-4 8 8 (refined) 8 (refined)
Losowe ID
Konfigurowalny ATS , tylko historyczne bajty , wszystkie parametry , wszystkie parametry
Maks. bufor komunikacyjny 64 bajty Do 128 bajtów Do 256 bajtów
Tworzenie łańcucha podczas przesyłania danych Natywny (AFh) Natywny (AFh) lib ISO IEC14443-4 Natywny (AFh) or ISO IEC14443-4
Multiple Key Sets with rolling -
MIsmartApp (Delegated Application Management) -
Wsparice NXP AppXplorer - , samodzielna konfiguracja , wstępnie załadowane klucze DAM
Shared Application Management - SAM -
Wiele kluczy na prawo dostępu -
Komenda UpdateRecord -
Transaction MAC -
Transaction Timer - -
Secure Dynamic Messaging - -
Virtual Card Architecture -
Proximity Check -
Originality Check -

Żródło tabeli: NXP Semiconductors Austria GmbH Styria / Tłumaczenie: Netronix Sp. z o.o.

Współpraca z Netronix to zawsze właściwa decyzja!

Nie spoczywając na laurach, zmieniamy się wraz ze zmieniającym się rynkiem.
Naszym klientom oferujemy nie tylko gotowe produkty, ale także indywidualne rozwiązania.