Czytnik RFID z PoE? Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Wedle aktualnych prognoz branżowych, technologia Power over Ethernet (PoE) osiągnie w najbliższych latach (2020-2025) wzrost szacowany na 16%, osiągając miliard, sześćset milionów dolarów przychodu. Sprzyja temu szerokie przyjęcie w branży automatyki przemysłowej, gdzie PoE znacząco ułatwia wdrożenie urządzeń takich jak m.in. kamer CCTV, aplikacji HVAC czy inteligentnych paneli informacyjnych, do których dane oraz napięcie zasilenia płyną po tym samym okablowaniu, minimalizując koszty oraz zwiększając elastyczność takich instalacji jak m.in w podanym niżej demie aplikacyjnym PoE.

Nie inaczej jest w przypadku czytników RFID, które obsługują transmisję danych po sieci Ethernet i zasilanych z budżetu PoE.

Również wdrożenie czytnika RFID z PoE do działania w sieci Ethernet nie obsługującej PoE nie nastręcza problemu, gdyż dostępne są urządzenia (midspan'y, iniektory PoE), mogące zapewnić wsparcie POE w istniejących sieciach niedysponujących odpowiednim switchem. Niewątpliwie zastosowanie popularnej pojedynczej skrętki UTP jest kolejnym udogodnieniem, wpływającym na elastyczność w budowaniu i rozmieszczaniu elementów przyszłej aplikacji kontroli dostępu.

Inną korzyścią stojącą za wyborem czytnika RFID z PoE jest ich łatwe odnajdywanie w sieci Ethernet, jak również możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania za pomocą protokołu TFTP. Czytnik Netronix UW-RES obsługuje standard IEEE 802.3af (Mode:1, Class:0), oraz komunikuje się z aplikacją za pomocą protokołu Netronix over TCP/IP.

Współpracujące urządzenia

UW-RES
  • Nowy

UW-RES

UW-RES jest naściennym czytnikiem kart i transponderów zbliżeniowych RFID z rodziny MIFARE® Classic, Ultralight, DESFire (tylko ID), iCLASS (tylko CSN), ICODE® SLI (ISO15693), działających na częstotliwości 13,56MHz, wyposażonym w interfejs Ethernet PoE z protokołem transmisji Netronix over TCP/IP. Posiada m.in. wbudowaną antenę, buzzer, przekaźnik oraz dwie diody sygnalizacyjne.

Współpraca z Netronix to zawsze właściwa decyzja!

Nie spoczywając na laurach, zmieniamy się wraz ze zmieniającym się rynkiem.
Naszym klientom oferujemy nie tylko gotowe produkty, ale także indywidualne rozwiązania.