Informacje

Jak zainstalować sterowniki bez podpisu cyfrowego w Windows 8.1?

  • Aby zainstalować sterownik czytnika PAC-PUx oraz PAC-MUx, należy użyć opcji Uruchom ponownie (komputer) trzymając wciśnięty klawisz SHIFT,
  • W menu jakie się pokaże wybieramy kolejno pozycję Rozwiąż problemy > Opcje zaawansowane > Ustawienia uruchamiania,
  • Na koniec wybieramy przycisk Uruchom ponownie.

W trakcie ponownego rozruchu pojawi się niebieska plansza z opcjami oznaczonymi numerami, z której wybieramy klawiszem nr. 7 opcję Wyłącz wymuszanie podpisów sterowników.

Po uruchomieniu systemu nasz sterownik będzie już możliwy do zainstalowania po potwierdzeniu komunikatu o instalacji sterownika nie posiadającego podpisu cyfrowego.

Analogiczna sytuacja wystąpić może w systemie Windows Server 2012

Udostępnij tę stronę
  • Facebook
  • Google Plus
  • LinkedIn

Jak działa system kontroli dostępu na bazie Aktywnego RFID?

W odróżnieniu do systemów bazujących na pasywnym RFID, systemy Aktywnego RFID działają z większym zasięgiem odczytu dzięki wbudowanej w transponder baterii zwiększającej moc nadawania. Zwiększony zasięg w tym wypadku okupiony zostaje krótszym czasem działania oraz większym rozmiarem transpondera, lecz w niektórych zastosowaniach takie podejście jest kluczowe.

Czytaj więcej

Różnice między standardem zbliżeniowym RFID Unique a Q5?

Oba standardy zbliżeniowe łączy kilka wspólnych cech takich jak m.in. wspólna częstotliwość pracy, modulacja, kodowanie, lecz na tym kończą się ich wspólne cechy. W poniższym materiale postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie tych powszechnie stosowanych standardów RFID.

Czytaj więcej

Standard ISO/IEC 14443-A/B

ISO/IEC 14443 jest międzynarodową normą techniczną opracowaną przez International Organization for Standardization, określającą działanie kart zbliżeniowych i protokołu używanego do komunikacji z nią. Standard ISO/IEC 14443 określa dwa typy kart, mianowicie typ A oraz typ B. Oba używają tej samej częstotliwości nośnej 13,56MHz, ale korzystają z różnych schematów modulacji i kodowania.

Czytaj więcej