Informacje

Standard NTAG® dla inteligentnych etykiet, metek, transponderów oraz urządzeń

Standard NTAG® dla inteligentnych etykiet, metek, transponderów oraz urządzeń

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu firmy NXP w dziedzinie komunikacji bliskiego zasięgu NFC (Near Field Communication), pasywnie zasilane układy scalone NTAG21x działają bezproblemowo w ponad 90 procentach wszystkich modeli telefonów komórkowych wyposażonych w NFC. Rozwiązania NFC NTAG21x mogą przechowywać dane sformatowane w standardzie NDEF, dzięki czemu są one kompatybilne z każdym urządzeniem NFC oraz infrastrukturą bezstykowych kart chipowych zgodną z ISO/IEC14443. Układy scalone NTAG21x dysponują najlepszą w swojej klasie wydajnością RF, zakresem rozmiarów pamięci oraz inteligentnych wbudowanych funkcji - gotowych do wykorzystania w nowej generacji etykietach, metkach oraz tagach bedąc idealnym rozwiązaniem w wielu zastosowaniach tzw. nowych mediów oraz inteligentnych aplikacjach masowego marketingu dostępnych na całym świecie.

NTAG® dla inteligentnych urządzeń elektronicznych:

Układy NTAG21xF firmy NXP oferują pełnię funkcjonalności układów NTAG21x takie jak wykrywanie pola i tryb uśpienia, a także dodatkowo dysponują małym footprintem, koncentrując swoje zastosowanie przede wszystkim na aplikacjach elektronicznych, czyli np. przekazaniu połączenia, prostego parowania Bluetooth, WPS, uwierzytelnianiu urządzeń, interaktywnych gier i innych.

NTAG® I²C jest pierwszym produktem z rodziny NTAG® oferującym zarówno interfejsy zbliżeniowe oraz kontaktowe. Oprócz pasywnego bezstykowego interfejsu zgodnego ze specyfikacją NFC Forum, układ scalony wyposażony jest w interfejs I²C, który może komunikować się z mikrokontrolerem. Dodatkowo zewnętrznie zasilana pamięć SRAM mapuje pamięć pozwalając na szybki transfer danych pomiędzy interfejsami RF i I²C i odwrotnie, bez ograniczeń cykli zapisu w pamięci EEPROM. Dodatkowo NTAG I²C może również zasilać zewnętrzne (małej mocy) urządzenie (np mikrokontroler) za pośrednictwem wbudowanych układów pozyskiwania energii (energy harvesting).

Rodzina układów NTAG® NXP jest w pełni zgodna ze specyfikacja tagów NFC Forum, zapewniając uniwersalną współpracę z urządzeniami NFC takimi jak np, telefony komórkowe, tablety oraz wbudowanymi czytnikami i modułami NTAG® /NFC zgodnymi ze starndardem ISO/IEC14443, umożliwiających łatwą integrację w istniejącej infrastrukturze MIFARE® i SmartMX®.

Potrzebujesz więcej informacji nt. urządzeń RFID obsługujących standard NTAG®?
Napisz do Nas!

Więcej informacji

NFC zbliżeniowy standard jutra

NFC zbliżeniowy standard jutra

Near Field Communication to standard krótkozasięgowej, wysokoczęstotliwościowej łączności bezprzewodowej RFID operującej na częstotliwości 13,56MHz.

Czytaj więcej

LEGIC® bezpieczna kontrola dostępu RFID

LEGIC® bezpieczna kontrola dostępu RFID

Master-Token to unikalna koncepcja bezpieczeństwa zastosowana w systemie kontroli dostępu LEGIC. Zamiast chronić prawa administratora w systemie za pomocą niepewnych haseł, system LEGIC powiązany jest ze specjalną, fizyczną kartą zbliżeniową.

Czytaj więcej

MIFARE® najpopularniejszy standard RFID na świecie

MIFARE® najpopularniejszy standard RFID na świecie

MIFARE® firmy NXP jest najlepiej rozpoznawalnym standardem zbliżeniowym na świecie, znanym z szerokiej gamy produktów dla bezstykowej komunikacji RFID w wysokim paśmie częstotliwości 13,56MHz do odległości odczytu/zapisu 10cm (4 cali).

Czytaj więcej

HITAG® stabilny standard RFID dla wymagających aplikacji

HITAG® stabilny standard RFID dla wymagających aplikacji

HITAG® to sprawdzony standard RFID niskiej częstotliwości (LF - 125kHz), który jest słusznym wyborem dla aplikacji pracujących w ciężkich warunkach, gdzie wysoka niezawodność oraz bezpieczna transmisja danych jest podstawowym wymogiem.

Czytaj więcej

ICODE® standard RFID dla aplikacji HF 13.56MHz wymagających antykolizji

ICODE® standard RFID dla aplikacji HF 13.56MHz wymagających antykolizji

ICODE® jest standardem na rynku wysokiej częstotliwości (HF) inteligentnych rozwiązań etykiet RFID działających w częstotliwości 13,56MHz, wspierającym infrastrukturę zgodną z normami ISO 18000-3 15693/ISO.

Czytaj więcej

Udostępnij tę stronę
  • Facebook
  • Google Plus
  • LinkedIn

Jak działa system kontroli dostępu na bazie Aktywnego RFID?

W odróżnieniu do systemów bazujących na pasywnym RFID, systemy Aktywnego RFID działają z większym zasięgiem odczytu dzięki wbudowanej w transponder baterii zwiększającej moc nadawania. Zwiększony zasięg w tym wypadku okupiony zostaje krótszym czasem działania oraz większym rozmiarem transpondera, lecz w niektórych zastosowaniach takie podejście jest kluczowe.

Czytaj więcej

Różnice między standardem zbliżeniowym RFID Unique a Q5?

Oba standardy zbliżeniowe łączy kilka wspólnych cech takich jak m.in. wspólna częstotliwość pracy, modulacja, kodowanie, lecz na tym kończą się ich wspólne cechy. W poniższym materiale postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie tych powszechnie stosowanych standardów RFID.

Czytaj więcej

Standard ISO/IEC 14443-A/B

ISO/IEC 14443 jest międzynarodową normą techniczną opracowaną przez International Organization for Standardization, określającą działanie kart zbliżeniowych i protokołu używanego do komunikacji z nią. Standard ISO/IEC 14443 określa dwa typy kart, mianowicie typ A oraz typ B. Oba używają tej samej częstotliwości nośnej 13,56MHz, ale korzystają z różnych schematów modulacji i kodowania.

Czytaj więcej