Master-Token to unikalna koncepcja bezpieczeństwa zastosowana w systemie kontroli dostępu LEGIC. Zamiast chronić prawa administratora w systemie za pomocą niepewnych haseł, system LEGIC powiązany jest ze specjalną, fizyczną kartą zbliżeniową. Właściciel takiej karty zwanej w systemie LEGIC jako Master-Token ma kontrolę nad całą instalacją i jest całkowicie niezależny. Zasada działania systemu Master-Token odpowiada ewolucyjnemu drzewu genealogicznemu. Każdy Master-Token ma swój własny kod genetyczny, który jest przenoszony na transponder w trakcie inicjalizacji do pracy w systemie oraz do czytnika czasie jego pierwszej konfiguracji. Strefy Master-Token ustalają z kolei granice między różnymi technologiami transponderów, różnymi pokoleniami transponderów oraz źródłami Master-Token’a. Koncepcja stref Master-Token zapewnia, że Master-Token spełnia zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa dla odpowiedniej technologii transpondera.

Zaletą karty Master-Token jest fakt, że można ją bezpiecznie przechowywać przed nieuprawnionym użyciem, przekazywać wiarygodnym ludziom oraz usuwać w dowolnym momencie. Tylko Master-Token umożliwia autoryzację czytników oraz tworzenie innych mediów identyfikacyjnych z indywidualnie określonymi prawami administratora, znanych Sub-Master-Token’ami. System kontroli dostępu LEGIC wykorzystuje najnowsze zaawansowane technologie ze stałym szyfrowaniem danych, na przykład AES lub 3DES z dywersyfikacją klucza. Można zatem zdefiniować swój własny klucz.

System kontroli oparty na koncepcji Master-Token pozwoliło zaprojektować otwartą i elastyczną platformę technologiczną LEGIC, dzięki której możliwe stało się połączenie aplikacji kontroli dostępu od wielu dostawców w jeden bezpieczny system z otwartą możliwością dodania kolejnych aplikacji w każdym momencie w razie powstania takiej konieczności.

Platforma technologiczna LEGIC składa się z następujących podstawowych elementów zintegrowanych w czytnikach i transponderach:

  • Chip transpondera (źródło ID)

    Pasywny chip z maksymalną pojemnością pamięci do 4 kB, przeznaczony do integracji z kartami ISO, brelokami, kluczami lub jako wirtualny transponder kart bankowych, kart kredytowych lub telefonów komórkowych (NFC).

  • Moduł czytnika transponderów

    Układ scalony z częścią radiową oraz mikroprocesorem z rozległymi funkcjami zabezpieczającymi służący do odczytu kart i transponderów w aplikacjach m.in. kontroli dostępu, rejestracji czasu pracy i obecności, płatności bezgotówkowych, biletów okresowych, systemów lojalnościowych i wielu innych.

  • Interfejs RF

    Dane przesyłane poprzez transmisję energii w częstotliwości 13,56 MHz dla komunikacji zbliżeniowej w odległości do 50 cm. Technologia LEGIC wspiera takie standardy zbliżeniowe jak m.in ISO 14443, ISO 15693, NFC, LEGIC RF oraz kilka standardów innych producentów.

Zastosowanie systemu LEGIC

Podstawowym zastosowaniem systemu LEGIC jest oczywiście szeroko pojęta kontrola dostępu do różnych miejsc czy danych. Nie można jednak zapomnieć, że technologia RFID oraz system LEGIC może być również zastosowana w takich aplikacjach jak m.in. płatności elektroniczne, rejestracja czasu pracy, e-bilety czy usługi Managed Print Services (MPS), gdzie bezpieczeństwo świadczonych usług musi stać na najwyższym poziomie.

Potrzebujesz rozwiązania RFID opartego na systemie LEGIC? Napisz do Nas!

Więcej informacji

NFC zbliżeniowy standard jutra

NFC zbliżeniowy standard jutra

Near Field Communication to standard krótkozasięgowej, wysokoczęstotliwościowej łączności bezprzewodowej RFID operującej na częstotliwości 13,56MHz.

LEGIC® bezpieczna kontrola dostępu RFID

LEGIC® bezpieczna kontrola dostępu RFID

Master-Token to unikalna koncepcja bezpieczeństwa zastosowana w systemie kontroli dostępu LEGIC. Zamiast chronić prawa administratora w systemie za pomocą niepewnych haseł, system LEGIC powiązany jest ze specjalną, fizyczną kartą zbliżeniową.

HITAG® stabilny standard RFID dla wymagających aplikacji

HITAG® stabilny standard RFID dla wymagających aplikacji

HITAG® to sprawdzony standard RFID niskiej częstotliwości (LF - 125kHz), który jest słusznym wyborem dla aplikacji pracujących w ciężkich warunkach, gdzie wysoka niezawodność oraz bezpieczna transmisja danych jest podstawowym wymogiem.

ICODE® standard RFID dla aplikacji HF 13.56MHz wymagających antykolizji

ICODE® standard RFID dla aplikacji HF 13.56MHz wymagających antykolizji

ICODE® jest standardem na rynku wysokiej częstotliwości (HF) inteligentnych rozwiązań etykiet RFID działających w częstotliwości 13,56MHz, wspierającym infrastrukturę zgodną z normami ISO 18000-3 15693/ISO.

Standard NTAG® dla inteligentnych etykiet, metek, transponderów oraz urządzeń

Standard NTAG® dla inteligentnych etykiet, metek, transponderów oraz urządzeń

NTAG® zapewniaja uniwersalną współpracę z urządzeniami NFC takimi jak np, telefony komórkowe, tablety oraz wbudowanymi czytnikami i modułami NTAG®/NFC zgodnymi ze starndardem ISO/IEC14443.

Współpraca z Netronix to zawsze właściwa decyzja!

Nie spoczywając na laurach, zmieniamy się wraz ze zmieniającym się rynkiem.
Naszym klientom oferujemy nie tylko gotowe produkty, ale także indywidualne rozwiązania.