Drugiej generacji układ scalony MIFARE Plus EV2 - MF1P(H)x2 firmy NXP, wyposażony jest w ulepszoną wydajność i funkcje zabezpieczeń, wraz z obsługą usług mobilnych oraz aktualizacjami bezprzewodowymi. MIFARE Plus EV2 jest szybkim i opłacalnym sposobem modernizacji istniejącej infrastruktury zbliżeniowej do szyfrowania AES, a także zapewnia lepsze doświadczenia, z większą wygodą, w usługach Smart City. Jako następna generacja rodziny produktów MIFARE Plus firmy NXP, układ MIFARE Plus EV2 został zaprojektowany jako brama dla nowych aplikacji Smart City oraz jako atrakcyjna aktualizacja pod względem bezpieczeństwa i łączności dla istniejących wdrożeń MIFARE Plus. Układ scalony wykazuje większy zasięg odczytu i krótsze czasy transakcji w porównaniu do swojego poprzednika, dzięki czemu usługi zbliżeniowe są wygodniejsze w użyciu, oferują wsteczną kompatybilność z produktami MIFARE Classic EV1 oraz MIFARE Plus, co zapewnia ekonomiczny sposób aktualizacji funkcji bezpieczeństwa - bez konieczności dużych inwestycji w celu rozpoczęcia migracji.

SILNE WSPARCIE DLA ISTNIEJĄCYCH INFRASTRUKTUR

MIFARE Plus EV2 wykorzystuje innowacyjną koncepcję poziomu bezpieczeństwa (Security Level - SL), aby pomóc w tworzeniu płynnych, aktualizacji starszej infrastruktury w celu zwiększenia jej bezpieczeństwa. Układ scalony umożliwia przełączanie SL z niskiego poziomu bezpieczeństwa (SL1) na wysoki poziom bezpieczeństwa (SL3), w oparciu o 128-bitowe zabezpieczenie AES w celu uwierzytelnienia, sprawdzania integralności danych i ochrony danych. Przełączanie SL można zastosować do układu scalonego jako całości lub do poszczególnych jego sektorów. Specjalna funkcja o nazwie SL1SL3MixMode umożliwia włączenie bezpiecznego uwierzytelniania AES-128 w sektorach opartych na MIFARE Classic EV1. Pozwala to, w połączeniu z nowymi ograniczeniami aktualizacji SL1, na odczyt danych przechowywanych w bloku z uwierzytelnianiem SL1, ale aktualizacja danych działa tylko z bezpiecznym uwierzytelnianiem AES-128. Struktura blokowa MIFARE Plus EV2 wykorzystuje logikę technologiczną, która jest zgodna z blokową strukturą aplikacji Crypto1, więc wdrożenia oparte na Crypto1 mogą zachować swoją logikę strukturalną. Pozwala to na ekonomiczne ścieżki migracji ze starszych standardów MIFARE Classic EV1 i Crypto1 do 128-bitowych zabezpieczeń AES wysokiego poziomu. Ponieważ układ scalony obsługuje jednocześnie starszą i nową infrastrukturę, użytkownicy końcowi mogą nadal wygodnie korzystać z tej samej inteligentnej karty, podczas gdy system jest aktualizowany w celu zwiększenia ogólnego bezpieczeństwa.

ROZSZERZONY ZESTAW FUNKCJI DLA BEZPIECZNYCH, BEZKONTAKTOWYCH USŁUG SMART CITY

Specjalne funkcje odpowiadają na potrzebę zwiększonego bezpieczeństwa i prywatności w usługach Smart City. Przykładowo Transaction MAC (TMAC) może pomóc w zapewnieniu autentyczności każdej transakcji, tak aby zminimalizować oszustwa oraz zidentyfikować kradzież. Aby pomóc złagodzić ataki typu man-in-the-middle, nowa funkcja Transaction Timer, która jest również dostępna w układzie MIFARE DESFire EV3, umożliwia ustawienie maksymalnego czasu na transakcję, więc atakującemu trudniej jest ingerować w transakcję. Obsługa rozmiarów EEPROM do 4 KB pomaga z kolei sprostać rosnącym wymaganiom aplikacji dotyczącym pamięci.

WSPARCIE DLA USŁUG MOBILNYCH ORAZ OVER-THE-AIR

Dzięki MIFARE Plus EV2 usługi Smart City, takie jak bilety transportowe, mogą działać na smartfonach i urządzeniach do noszenia z obsługą NFC w tym zegarkach czy opaskach. Obsługa MIFARE Plus EV2 z Securit Level 3 obsługuje korzystanie z usługi chmurowej MIFARE 2GO firmy NXP, która zarządza zdigitalizowanymi poświadczeniami opartymi na produktach MIFARE i udostępnia funkcje takie jak płatności zbliżeniowe i dostęp mobilny za pomocą urządzeń obsługujących NFC. Korzystając z bezpiecznego, kompleksowego kanału komunikacyjnego (SL1SL3MixMode) zapewnianego przez MIFARE Plus EV2, operatorzy systemów mogą projektować dodatkowe strumienie przychodów w oparciu o wprowadzenie usług bezprzewodowych, takich jak doładowania telefonów komórkowych, nawet w przypadku starszych wersji aplikacji Crypto1.

Kluczowe aplikacje

 • Transport publiczny
 • Kontrola dostępu
 • Mikropłatności w zamkniętej pętli
 • Legitymacje uczniowskie
 • Programy lojalnościowe
 • Elektroniczny pobór opłat
 • Systemy parkingowe

Kluczowe cechy

 • Zgodność z ISO/IEC 14443A 1-4 i ISO/IEC 7816-4,
 • Wygenerowany na karcie adres MAC do uwierzytelniania transakcji Transaction Timer chroni przed atakami typu man-in-the-middle,
 • Poprawiony zasięg działania i wyższa prędkość transakcji w porównaniu do poprzedników poprawiają oba wrażenia użytkownika i bezpieczeństwo,
 • Płynna migracja istniejącej infrastruktury, z kompatybilnością wsteczną z MIFARE Classic EV1 oraz produktami MIFARE Plus,

 • Ochrona na wyższym poziomie z aktualizacją z Crypto1 do 128-bitowego klucza AES,
 • Bankowej klasy ochrona z certyfikacją Common Criteria EAL5+,
 • Podział praw dostępu między SL1 i SL3 w celu ograniczenia operacji aktualizacji.

Żródło: NXP Semiconductors Austria GmbH Styria / Tłumaczenie: Netronix Sp. z o.o.

Współpracujące urządzenia

Netronix PLA-R6L
 • 13,56MHz
 • MIFARE® DESFire EV2
 • E-mark* Ready

Czytnik RFID MIFARE® DESFire EV2

Więcej informacji

NFC zbliżeniowy standard jutra

NFC zbliżeniowy standard jutra

Near Field Communication to standard krótkozasięgowej, wysokoczęstotliwościowej łączności bezprzewodowej RFID operującej na częstotliwości 13,56MHz.

LEGIC® bezpieczna kontrola dostępu RFID

LEGIC® bezpieczna kontrola dostępu RFID

Master-Token to unikalna koncepcja bezpieczeństwa zastosowana w systemie kontroli dostępu LEGIC. Zamiast chronić prawa administratora w systemie za pomocą niepewnych haseł, system LEGIC powiązany jest ze specjalną, fizyczną kartą zbliżeniową.

HITAG® stabilny standard RFID dla wymagających aplikacji

HITAG® stabilny standard RFID dla wymagających aplikacji

HITAG® to sprawdzony standard RFID niskiej częstotliwości (LF - 125kHz), który jest słusznym wyborem dla aplikacji pracujących w ciężkich warunkach, gdzie wysoka niezawodność oraz bezpieczna transmisja danych jest podstawowym wymogiem.

ICODE® standard RFID dla aplikacji HF 13.56MHz wymagających antykolizji

ICODE® standard RFID dla aplikacji HF 13.56MHz wymagających antykolizji

ICODE® jest standardem na rynku wysokiej częstotliwości (HF) inteligentnych rozwiązań etykiet RFID działających w częstotliwości 13,56MHz, wspierającym infrastrukturę zgodną z normami ISO 18000-3 15693/ISO.

Standard NTAG® dla inteligentnych etykiet, metek, transponderów oraz urządzeń

Standard NTAG® dla inteligentnych etykiet, metek, transponderów oraz urządzeń

NTAG® zapewniaja uniwersalną współpracę z urządzeniami NFC takimi jak np, telefony komórkowe, tablety oraz wbudowanymi czytnikami i modułami NTAG®/NFC zgodnymi ze starndardem ISO/IEC14443.

Współpraca z Netronix to zawsze właściwa decyzja!

Nie spoczywając na laurach, zmieniamy się wraz ze zmieniającym się rynkiem.
Naszym klientom oferujemy nie tylko gotowe produkty, ale także indywidualne rozwiązania.