Near Field Communication to standard krótkozasięgowej, wysokoczęstotliwościowej łączności bezprzewodowej operującej na częstotliwości 13,56MHz. Idea NFC powstała już w roku 2004 kiedy to czołowe firmy z branży elektroniki użytkowej oraz komunikacyjnej stworzyły ramy nowego standardu łączności przeznaczonego dla urządzeń mobilnych, a w szczególności dla telefonów komórkowych.

Jak sama nazwa wskazuje nowy standard łączności operuje w "pobliskim zasięgu" - polu częstotliwości, a dokładnie jak podaje specyfikacja w zasięgu do 20cm z prędkością do 424 kbit/s. Dzięki zgodności ze standardem ISO 18000-3 urządzenia zgodne ze standardem NFC mogą być obsługiwane również przez dotychczasową infrastrukturę RFID działającą na częstotliwości 13,56MHz co stwarza niebywale uniwersalne możliwości potencjalnych zastosowań. Cechą szczególną standardu jest jego znikomy wpływ na pobór mocy urządzenia gdyż uaktywnia się dopiero w momencie zbliżenia zgodnych urządzeń a samo zbliżenie oznacza, że wymiana informacji między nimi jest natychmiastowa. Nie jest wymagane wyszukiwanie pobliskich urządzeń ani wzajemna konfiguracja w celu nawiązania połączenia.

Wedle założeń NFC ma się stać powszechnym standardem krótkozasięgowej łączności między urządzeniami czyniąc nasze telefony komórkowe bardzo cennym nośnikiem danych. Aktualnie czołowi producenci telefonów komórkowych posiadają w swojej ofercie urządzenia zgodne z nowym standardem, który zyskuje stopniowo swoją popularność. Typowymi aplikacjami, które wspierają lub mogą wspierać standard NFC są szybkie płatności zbliżeniowe, kontrola dostępu, wymiana informacji między urządzeniami, lub między urządzeniem a transponderem - tagiem NFC. Pod pojęciem wymiany danych mamy na myśli pobieranie informacji, które mogą zawierać treści tekstowe oraz łącza internetowe. Przykładowym ich zastosowaniem mogą być treści reklamowe pobierane bezpośrednio na telefon z bannerów w komunikacji miejskiej, na ulicach, w sklepach i w wielu innych miejscach. Potencjalne zastosowania i korzyści z nich płynące można tylko mnożyć.

Więcej informacji

NFC zbliżeniowy standard jutra

NFC zbliżeniowy standard jutra

Near Field Communication to standard krótkozasięgowej, wysokoczęstotliwościowej łączności bezprzewodowej RFID operującej na częstotliwości 13,56MHz.

LEGIC® bezpieczna kontrola dostępu RFID

LEGIC® bezpieczna kontrola dostępu RFID

Master-Token to unikalna koncepcja bezpieczeństwa zastosowana w systemie kontroli dostępu LEGIC. Zamiast chronić prawa administratora w systemie za pomocą niepewnych haseł, system LEGIC powiązany jest ze specjalną, fizyczną kartą zbliżeniową.

HITAG® stabilny standard RFID dla wymagających aplikacji

HITAG® stabilny standard RFID dla wymagających aplikacji

HITAG® to sprawdzony standard RFID niskiej częstotliwości (LF - 125kHz), który jest słusznym wyborem dla aplikacji pracujących w ciężkich warunkach, gdzie wysoka niezawodność oraz bezpieczna transmisja danych jest podstawowym wymogiem.

ICODE® standard RFID dla aplikacji HF 13.56MHz wymagających antykolizji

ICODE® standard RFID dla aplikacji HF 13.56MHz wymagających antykolizji

ICODE® jest standardem na rynku wysokiej częstotliwości (HF) inteligentnych rozwiązań etykiet RFID działających w częstotliwości 13,56MHz, wspierającym infrastrukturę zgodną z normami ISO 18000-3 15693/ISO.

Standard NTAG® dla inteligentnych etykiet, metek, transponderów oraz urządzeń

Standard NTAG® dla inteligentnych etykiet, metek, transponderów oraz urządzeń

NTAG® zapewniaja uniwersalną współpracę z urządzeniami NFC takimi jak np, telefony komórkowe, tablety oraz wbudowanymi czytnikami i modułami NTAG®/NFC zgodnymi ze starndardem ISO/IEC14443.

Współpraca z Netronix to zawsze właściwa decyzja!

Nie spoczywając na laurach, zmieniamy się wraz ze zmieniającym się rynkiem.
Naszym klientom oferujemy nie tylko gotowe produkty, ale także indywidualne rozwiązania.