Litewska firma Teltonika od blisko 20 lat oferuje najwyższej jakości rozwiązania urządzeń komunikacyjnych M2M/IoT w tym bogatą ofertę lokalizatorów/rejestratorów GPS. Lokalizator FMC640, przeznaczony jest dla aplikacji śledzenia i zarządzania flotami pojazdów. FMC640 w komunikacji z serwerem aplikacji GPS/GNSS, łączy poprzez sieć GSM (4G LTE [Cat.1] z opcją fallback do 2G i 3G), przesyłając informacje nt. m.in. bieżącego położenia pojazdu, jego prędkości oraz innych danych zbieranych za pośrednictwem interfejsu Bluetooth, CAN (J1708) oraz RS232/RS485 takich jak m.in. poziomu i zużycia paliwa, obrotów, obciążenia i temperatury silnika, danych tachografu oraz takich informacji dotyczących bezpieczeństwa pojazdu jak m.in. otwarcie drzwi i pokryw, zamykanie i otwieranie pojazdu pilotem czy uruchomienie systemu alarmowego pojazdu.

Z kolei dzięki obsłudze interfejsu 1-Wire lokalizator GPS FMC640 może bezproblemowo współpracować z czytnikami RFID serii PLA firmy Netronix, obsługując dodatkową funkcjonalność związaną z identyfikacją kierowcy, która może odbywać się za pośrednictwem kart i transponderów RFID pracujących w standardach MIFARE® Classic (13,65MHz) lub Unique/HITAG2 (125kHz).

Współpraca czytników RFID 1-Wire serii PLA z lokalizatorami GPS FMC640 firmy Teltonika

Jest to niezwykle ważna informacja dla każdego zarządcy systemów flotowych w średnich i dużych przedsiębiorstwach, pozwalająca na optymalizację kosztów i kontrolę wydatków na paliwo, przeglądy, koszty pracownicze i wiele innych. Identyfikacja kierowcy pozwala na automatyczne przypisywanie pracowników do użytkowanego pojazdu, a dzięki technologii RFID możemy zbierać takie dane jak m.in.:

  • czas pracy kierowców - np. handlowców,
  • czas użytkowania danego pojazdu, z podziałem na czas pracy służbowej i ew. prywatnej,
  • liczba przejechanych kilometrów na kierowcę,
  • a dodatkowo RFID stanowi zabezpieczenie przed nieautoryzowanym użyciem pojazdu - bez posiadania odpowiedniej pastylki lub karty zbliżeniowej odblokowanie zapłonu nie będzie możliwe.

Współpracujące urządzenia

PLA-R6L
  • Nowy

PLA-R6L

PLA-D6L
  • Nowy

PLA-D6L

Potrzebujesz więcej informacji nt. współpracy urządzeń FMC640
z czytnikami RFID serii PLA?
Napisz do Nas!

Pozostałe informacje

Współpraca z Netronix to zawsze właściwa decyzja!

Nie spoczywając na laurach, zmieniamy się wraz ze zmieniającym się rynkiem.
Naszym klientom oferujemy nie tylko gotowe produkty, ale także indywidualne rozwiązania.