Firma Teltonika Telematics dysponuje w swojej ofercie najwyższej jakości lokalizatorami GPS w tym FMB001, przeznaczonymi dla aplikacji śledzenia i zarządzania flotami pojazdów. Urządzenia te łącząc się z serwerem aplikacji GPS poprzez sieć GSM, przesyłają szereg informacji nt. m.in. bieżącego położenia pojazdu, jego prędkości oraz innych danych zbieranych za pośrednictwem interfejsu OBDII oraz Bluetooth takich jak m.in. poziomu i zużycia paliwa, obrotów, obciążenia i temperatury silnika, danych tachografu oraz takich informacji dotyczących bezpieczeństwa pojazdu jak m.in. otwarcie drzwi i pokryw, zamykanie i otwieranie pojazdu pilotem, uruchomienie systemu alarmowego pojazdu czy też umieszczonych w pojeździe czujników bezprzewodowych Bluetooth.

Dzięki obsłudze interfejsu Bluetooth lokalizatory GPS FMB001 mogą współpracować z bezprzewodowymi czytnikami RFID serii NBL firmy Netronix, obsługując funkcjonalność związaną z identyfikacją kierowcy, która może odbywać się za pośrednictwem kart i transponderów RFID pracujących w standardzie MIFARE® (13,65MHz), jak również odczytując wskazania wbudowanych w czytnik dodatkowych czujników temperatury, wilgotności, pola magnetycznego oraz światła.

Dla zarządców flot w średnich i dużych przedsiębiorstwach są to niezwykle ważne informacje, pozwalające na optymalizację kosztów i kontrolę nad pojazdami w czasie rzeczywistym. Identyfikacja kierowcy pozwala na automatyczne przypisywanie pracowników do użytkowanego pojazdu, a dzięki technologii RFID możemy zbierać takie dane jak m.in.:

 • czas pracy kierowców - np. handlowców,
 • czas użytkowania danego pojazdu, z podziałem na czas pracy służbowej i ew. prywatnej,
 • liczba przejechanych kilometrów na kierowcę,
 • dodatkowo RFID stanowi zabezpieczenie przed nieautoryzowanym użyciem pojazdu - bez posiadania odpowiedniej pastylki lub karty zbliżeniowej odblokowanie zapłonu nie będzie możliwe,
 • wbudowane w czytnik sensory temperatury, wilgotności, pola magnetycznego oraz światła dostarczają dodatkowo cennych informacji m.in. dla aplikacji śledzenia pojazdów chłodniczych.
Współpraca czytników RFID Bluetooth serii NBL z centralkami GPS FMB001 firmy Teltonika Telematics

Współpracujące urządzenia

Netronix NBL-2, czytnik RFID z Bluetooth
 • Nowy
 • 13,56MHz
 • Bluetooth
 • Akcelerometr

NBL-2 bezprzewodowy czytnik RFID z Bluetooth

Netronix NBL-3, czytnik RFID z Bluetooth
 • 13,56MHz
 • Bluetooth
 • Wbudowane sensory

NBL-3 bezprzewodowy czytnik RFID z Bluetooth

Potrzebujesz więcej informacji nt. współpracy urządzeń Teltonika
z czytnikami RFID serii NBL?
Napisz do Nas!

Więcej informacji

NFC zbliżeniowy standard jutra

NFC zbliżeniowy standard jutra

Near Field Communication to standard krótkozasięgowej, wysokoczęstotliwościowej łączności bezprzewodowej RFID operującej na częstotliwości 13,56MHz.

LEGIC® bezpieczna kontrola dostępu RFID

LEGIC® bezpieczna kontrola dostępu RFID

Master-Token to unikalna koncepcja bezpieczeństwa zastosowana w systemie kontroli dostępu LEGIC. Zamiast chronić prawa administratora w systemie za pomocą niepewnych haseł, system LEGIC powiązany jest ze specjalną, fizyczną kartą zbliżeniową.

HITAG® stabilny standard RFID dla wymagających aplikacji

HITAG® stabilny standard RFID dla wymagających aplikacji

HITAG® to sprawdzony standard RFID niskiej częstotliwości (LF - 125kHz), który jest słusznym wyborem dla aplikacji pracujących w ciężkich warunkach, gdzie wysoka niezawodność oraz bezpieczna transmisja danych jest podstawowym wymogiem.

ICODE® standard RFID dla aplikacji HF 13.56MHz wymagających antykolizji

ICODE® standard RFID dla aplikacji HF 13.56MHz wymagających antykolizji

ICODE® jest standardem na rynku wysokiej częstotliwości (HF) inteligentnych rozwiązań etykiet RFID działających w częstotliwości 13,56MHz, wspierającym infrastrukturę zgodną z normami ISO 18000-3 15693/ISO.

Standard NTAG® dla inteligentnych etykiet, metek, transponderów oraz urządzeń

Standard NTAG® dla inteligentnych etykiet, metek, transponderów oraz urządzeń

NTAG® zapewniaja uniwersalną współpracę z urządzeniami NFC takimi jak np, telefony komórkowe, tablety oraz wbudowanymi czytnikami i modułami NTAG®/NFC zgodnymi ze starndardem ISO/IEC14443.

Współpraca z Netronix to zawsze właściwa decyzja!

Nie spoczywając na laurach, zmieniamy się wraz ze zmieniającym się rynkiem.
Naszym klientom oferujemy nie tylko gotowe produkty, ale także indywidualne rozwiązania.