MIFARE® firmy NXP jest najlepiej rozpoznawalnym standardem na świecie, znanym z szerokiej gamy produktów dla bezstykowej komunikacji zbliżeniowej RFID w wysokim paśmie częstotliwości 13,56MHz do odległości odczytu/zapisu 10cm (4 cali). Obsługując już ponad 260 milionów czytników oraz ponad 10 miliardów kart bezstykowych produkty MIFARE® są sprawdzone i bardziej niezawodne niż jakiekolwiek inne technologie interfejsów na rynku. Ogromna baza działających i zainstalowanych aplikacji MIFARE® umożliwia integratorom rozszerzenie swojej oferty przy jednoczesnym obniżeniu całkowitych kosztów i zwiększeniu wygody użytkowników.

Produkty MIFARE® zgodne są z międzynarodową normą ISO/IEC 14443, która jest stosowana w ponad 80% wszystkich kart bezstykowych na świecie. Rodziny produktów MIFARE®, zapewniają kompatybilność wsteczną dzięki czemu istniejąca infrastruktura może być płynnie przeniesiona do wyższego poziomu bezpieczeństwa lub w celu zwiększenia jej funkcjonalności.

Transpondery MIFARE® są całkowicie pasywne - nie posiadają swojego źródła zasilania czerpiąc energię z czytnika w wyniku działania indukcji elektromagnetycznej. Retencja czyli ważność danych zapisanych na układach MIFARE® wynosić może nawet 10 lat.

Standard MIFARE® dzielimy na:

MIFARE® Ultralight

Rodzina produktów MIFARE® Ultralight składa się obecnie z trzech modeli, które dostarczają integratorom systemów maksymalną elastyczność dla tworzenia kompletnych rozwiązań systemowych takich jak m.in. biletów czasowych, strefowych lub jednorazowych. Integratorzy mogą skorzystać z korzyści płynących z jednorazowych biletów poprzez właściwe wykorzystanie pamięci jednorazowego zaprogramowania OTP (One-Time-Programmable) w połączeniu z unikatowym identyfikatorem ISO (UID) na bezpiecznej infrastruktury.

Bilety na bazie rozwiązania NXP MIFARE® Ultralight są idealne dla niskobudżetowych, wysokonakładowych aplikacji, takich jak transport publiczny, karty lojalnościowe czy wydarzenia, służąc jako doskonały zamiennik dla rozwiązań z paskiem magnetycznym lub kodem kreskowym, sprzyjając tendencji do modernizowania całych systemów w rozwiązania czysto bezstykowe. Wprowadzenie bezstykowych rozwiązań na bazie MIFARE® Ultralight prowadzi do zmniejszenia kosztów instalacji i utrzymania systemu. Dodatkowo produkty MIFARE® Ultralight można łatwo zintegrować z istniejącymi systemami.

MIFARE® Classic EV1

Standard MIFARE® Classic EV1 reprezentuje najwyższą ewolucję rodziny produktów MIFARE® Classic dostępnych na rynku od 1997r. Standard EV1 dostępny jest w wersjach pamięci 1K oraz 4K, obsługując wymagania różnych zastosowań.

MIFARE® Classic EV1 zapewnia doskonałą odporność ESD do łatwego obsługi montowania układu scalonego podczas produkcji kart, najlepszą w swojej klasie wydajność RF dla zoptymalizowanych transakcji oraz pozwala na stosowanie bardziej elastycznych konstrukcji anteny.

MIFARE® Plus

Standard MIFARE® Plus dostarcza bezpieczeństwo AES w zastosowaniach inteligentnych, bezstykowych kart zbliżeniowych, oferując korzyści z bezproblemowej modernizacji istniejących instalacji i usług bazujących na rozwiązaniu MIFARE® Classic przy minimalnym wysiłku. Prowadzi to do możliwości oferowania nowoczesnych kart, kompatybilnych wstecznie z MIFARE® Classic, w istniejących środowiskach systemów zabezpieczeń po ich odpowiednim zmodernizowaniu. Po zmodernizowaniu zabezpieczeń MIFARE® Plus wykorzystuje szyfrowanie AES do uwierzytelniania i szyfrowania integralności danych.

MIFARE® DESFire

Główne cechy standardu DESFire określone zostały w jego nazwie, gdzie DES odnosi się do stosowania sprzętowego silnika kryptograficznego DES, 2K3DES, 3K3DES oraz AES dla zabezpieczania transmisji danych, podczas gdy "Fire" jest akronimem od "Fast, Innovative, Reliable, and Enhanced" czyli szybkiego, innowacyjnego, pewnego i zoptymalizowanego działania zbliżeniowych aplikacji RFID.

Rodzina MIFARE® DESFire składa się z produktów MIFARE® DESFire EV1 oraz EV2, które nadają się idealnie dla budowania niezawodnych, skalowalnych i interoperacyjnych rozwiązań inteligentnych kart bezstykowych. Standard ten skierowany jest dla wielu inteligentnych zastosowań m.in. w indentyfikacji tożsamości, kontroli dostępu, lojalności klientów, aplikacji mikro-płatności, jak również w systemach transportowych. Standard MIFARE® DESFire jest w pełni zgodny z wymaganiami szybkiej i bardzo bezpiecznej transmisji danych, dysponuje elastyczną organizacją pamięci i jest kompatybilny z istniejącymi infrastrukturami kart zbliżeniowych RFID.

Najbardziej znaczące osiągnięcia standardu MIFARE®

  • Obsługa infrastruktury aplikacji w ponad 750 miastach na całym świecie,
  • 77% udziału w rynku obsługi biletów transportu zbiorowego,
  • Standard MIFARE® może być stosowany w ponad 40 różnych zastosowaniach,
  • Ponad 1,2 mld ludzi ma dostęp do technologii MIFARE®,
  • Obsługa standardu MIFARE® jest wdrożona w ponad 210 milionach telefonów komórkowych pod postacią technologii NFC,
  • 150 rodzajów produktów w 4 dostępnych rodzinach MIFARE®.

Więcej informacji

NFC zbliżeniowy standard jutra

NFC zbliżeniowy standard jutra

Near Field Communication to standard krótkozasięgowej, wysokoczęstotliwościowej łączności bezprzewodowej RFID operującej na częstotliwości 13,56MHz.

LEGIC® bezpieczna kontrola dostępu RFID

LEGIC® bezpieczna kontrola dostępu RFID

Master-Token to unikalna koncepcja bezpieczeństwa zastosowana w systemie kontroli dostępu LEGIC. Zamiast chronić prawa administratora w systemie za pomocą niepewnych haseł, system LEGIC powiązany jest ze specjalną, fizyczną kartą zbliżeniową.

HITAG® stabilny standard RFID dla wymagających aplikacji

HITAG® stabilny standard RFID dla wymagających aplikacji

HITAG® to sprawdzony standard RFID niskiej częstotliwości (LF - 125kHz), który jest słusznym wyborem dla aplikacji pracujących w ciężkich warunkach, gdzie wysoka niezawodność oraz bezpieczna transmisja danych jest podstawowym wymogiem.

ICODE® standard RFID dla aplikacji HF 13.56MHz wymagających antykolizji

ICODE® standard RFID dla aplikacji HF 13.56MHz wymagających antykolizji

ICODE® jest standardem na rynku wysokiej częstotliwości (HF) inteligentnych rozwiązań etykiet RFID działających w częstotliwości 13,56MHz, wspierającym infrastrukturę zgodną z normami ISO 18000-3 15693/ISO.

Standard NTAG® dla inteligentnych etykiet, metek, transponderów oraz urządzeń

Standard NTAG® dla inteligentnych etykiet, metek, transponderów oraz urządzeń

NTAG® zapewniaja uniwersalną współpracę z urządzeniami NFC takimi jak np, telefony komórkowe, tablety oraz wbudowanymi czytnikami i modułami NTAG®/NFC zgodnymi ze starndardem ISO/IEC14443.

Więcej informacji

Współpraca z Netronix to zawsze właściwa decyzja!

Nie spoczywając na laurach, zmieniamy się wraz ze zmieniającym się rynkiem.
Naszym klientom oferujemy nie tylko gotowe produkty, ale także indywidualne rozwiązania.